Cardinals, John Lewis 'i Fahri Kaptan ilan Etti | Korumalı Futbol Türkiye
Cardinals, John Lewis 'i Fahri Kaptan ilan Etti | Korumalı Futbol Türkiye

Sivil haklar aktivisti John Lewis, Arizona Cardinals’in fahri kaptanı oldu. 

Arizona Cardinals, geçtiğimiz saat içerisinde yapmış olduğu bir açıklama ile; sivil haklar aktivisti olan ve yaşamı boyunca oldukça büyük işlere imzasını atarak Temmuz ayının ortasında vefat eden John Lewis’i, yeni sezonun ilk haftasında takımın fahri kaptanı ilan etti. 

Takımın teknik direktörü Dan Quinn, yaptığı açıklamada sivil haklar aktivsti ve eski kongre üyesi John Lewis’i, Seattle Seahawks karşılaşmasında fahri kaptan olarak göstereceklerini dile getirdi. 

Quinn, ESPN aracılığıyla yaptığı açıklamada aldıkları kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Kongre üyesi Lewis’in sadece Gürcistan üzerinde değil, genel olarak ülke üzerindeki etkisi açısından teşhiri, büyük bir mesele. “ 

Konuyla İlgili Daha Fazla Haber

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor 

NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye
NFL, John Lewis İçin Yas Tutuyor | Korumalı Futbol Türkiye

Sivil hakları hareketlerinin “kahramanı” John Lewis aramızdan ayrıldı.   

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sivil hakları hareketlerinin öncüsü ve “kahramanı” olarak bilinen John Lewis’in cuma günü 80 yaşında hayata gözlerini yumduğu açıklandı.   

Bir yandan Sivil hakları hareketlerinin öncülüğünü sürdüren Lewis, diğer yandan da pankreas kanseriyle büyük bir savaş içerisinde olan bir kahramandı. Ancak maalesef ki pankreas kanseriyle gerçekleştirdiği savaşta yenik düşerek hayatını kaybetti. 

Tıpkı dünyanın her yerindeki birçok kurum gibi NFL’de John Lewis’in vefatı üzerine taziyelerini ve yakınlarına başsağlığını dile getirdi.   

NFL komisyon üyesi Roger Goodell, Lewis hakkındaki taziyelerini ve başsağlığı dileklerini; Twitter üzerinden yapılan bir açıklamayla ifade etti.   

Önceki makaleLarry Fitzgerald; Super Bowl’u Kazanırsak Emekli Olurum
Sonraki makaleKenny Golladay Sezonun İlk Maçını Kaçırabilir
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here