Anthony Lynn: Colin Kaepernick kesinlikle Chargers’ın sistemine uyuyor

Anthony Lynn: Colin Kaepernick kesinlikle Chargers'ın sistemine uyuyor | Korumalı Futbol Türkiye
Colin Kaepernick” by Erik Drost is licensed under CC BY 2.0. (Cropped)

Los Angeles Chargers’ın Baş Koçu Anthony Lynn, Colin Kaepernick Hakkında Konuştu

NFL Komisyon Üyesi Roger Goodell’ın Colin Kaepernick’in NFL’e geri dönmesi konusunda yapmış olduğu açıklamayla beraber Colin Kaepernick için NFL bünyesinde yeşil ışık verildi.  

Los Angeles Chargers koçu Anthony Lynn, ESPN aracılığıyla yapmış olduğu açıklamada;  

“Colin ile konuşmadım, kariyerinin neresinde olduğunu veya ne yapmak istediğini bilmiyorum ama Colin Kaepernick kesinlikle çalışacağımız sistem için gerekli oyun kurucu tarzına uyuyor. Sahip olduğum 3 oyun kurucudan çok emin ve mutluyum ancak asla pistte bekleyen çok fazla insan olamaz.” Sözlerini dile getirdi. 

Colin’in Chargers’ın yeni oyun sistemine tam anlamıyla uyacağını belirten Anthony Lynn, aynı zamanda Colin Kaepernick’in NFL’den atılma sebebi hakkında da konuştu. 

“İnsanlar Colin’i ve onun ne yapmaya çalıştığını tamamen yanlış anladılar bayrağa saygısızlık etmekten bahsettiler.” 

“Bayrak birçok şeyi kapsıyor; medeni haklar, vatanseverlik ve diğer şeyler…Ve Colin adaletsizliğe karşı konuşuyordu. Birçok insan bunu anlayamadı ve onun bayrağa saygısızlık yaptığını düşündüler. Colin’in neden protesto ettiğin bilmeyenlerin sayısı beni oldukça şaşırttı.”  

“Birçok kişiden mektup aldım, insanlara bana “Koç, takımınızdaki biri protesto ederse ne yapacaksınız?” diye sordu.”  

“Onlara Colin’in ceza adalet kapsamını ve polis vahşeti için diz çöktüğünü açıklamak zorunda kaldım ve onlarda bana “Oh, bunu bilmiyorduk, onun bayrağı protesto ettiğini düşündük.” Dedi, karşılaştığım birçok insanda durum buydu.  

Colin henüz tekrardan sahalara dönmemiş olsa da artık bunun olacağından emin bir şekilde konuşmak yanlış olmaz, ne dersiniz; Los Angeles Chargers için ufukta bir Colin Kaepernick görünür mü?  

Son Güncelleme; 20 Haziran 2021 / Görsel İçerik & SEO Güncellemesi

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir