Anthony Castonzo Emekliye Ayrıldı | Korumalı Futbol Türkiye
Anthony Castonzo Photo by Jeffrey Beall / CC-BY 4.0

Indianapolis Colts Anthony Castonzo’yu Emekliliğe Uğurladı

11-5’lik bir galibiyet serisiyle birlikte regular-season‘u kapatan Indianapolis Colts’un Offensive Tackle (LT) oyuncusu Anthony Castonzo; NFL’deki 10 yıl süren serüveninin sonuna geldiğini ifade ederek emekliye ayrıldığını duyurdu.

Castonzo, NFL ile yollarını ayırmasını şu sözler ışığında dile getirdi;

“Çocukken, NFL‘de oynamak hayalimdi. İlk tam sezon futbolu 2. sınıfta oynadım. Şimdi de sonuncusunu. 10 yıllık NFL kariyerinin ardından, bu hayali bir hedefe dönüştürmek için gelişmeme izin veren tüm sıkı çalışma ve fedakarlıktan son derece gurur duyuyorum ve nihayetinde bu hayal edebileceğim hiçbir şeye benzemeyen bir gerçekliğe dönüştü.

(Offensive Tackle Oyuncusu Anthony Castonzo, Emeklilik Açıklaması, Kısaltılmıştır.)

Anthony Castonzo – Kariyer ve İstatistikler

Anthony Castonzo - Kariyer ve İstatistikler | Korumalı Futbol Türkiye
Bears v. Colts – September 9, 2012 Photo by Mark Susina (Mark 2400) / CC-BY 2.0

2011 NFL Draft‘ının 1. round ve 22. sırasından Indianapolis Colts tarafından seçilmiş olan Offensive Tackle oyuncusu Castonzo, 30 Temmuz 2011 tarihinde Indianapolis Colts ile; 4 yıl süreli, 8,0 milyon dolar değerinde olan, 6,53 milyon dolar garantili ve +4,31 milyon dolar imzalama bonusu içeren bir çaylak anlaşması imzalayarak profesyonel futbol kariyerine başlangıç yaptı.

Bu zamana kadar Indianapolis Colts adına sahaya çıkmış olan Offensive Tackle oyuncusu Castonzo, toplamdaki 10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;

  • 1 Pass Target
  • 1 Reception
  • 1 Receiving Touchdown
  • 1 First Down Receiving
  • Longest Reception (1)
  • 2 Fumbles Recovered

İstatistiklerini elde etti ve toplamda 144 maçta yer aldı.

Offensive Tackle oyuncusu Anthony Castonzo; 10 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yer almış olduğu bu 144 maçın her birinde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.

Önceki makaleDeVonta Smith Sakatlandı
Sonraki makaleTicats Chris Van Zeyl ile Kontratı Uzattı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here