Andy Reid, Yakın Zamanda Emekli Olmayı Düşünmüyor | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Jeffrey Beall / CC-BY

Andy Reid, emekli olmaya yakın bile değil! 

Kansas City Chiefs‘in 62 yaşındaki teknik direktörü Andy Reid, yaptığı bir açıklamada yakın zamanda emekli olmayı düşünmediğini dile getirdi. 

Kansas City Chiefs’in teknik direktörü Reid, Kansas City Stardan Herbie Teope aracılığıyla yaptığı açıklamalarla emekliliği hakkındaki düşüncelerini şu sözler ile ifade etti.  

“70’li yaşlarda, ha? Dinle, emeklilik hakkında düşündüğüm noktaya gelmedim. Bu işin en güzel yanlarından biri, işe gelmek ve oyuncular ile antrenörlerle uğraşmayı dört gözle beklememdir.” 

Chiefs, Patrick Mahomes ile 10 Yıllık Sözleşme İmzaladı | Korumalı Futbol Türkiye

Kariyeri ve emekliliği hakkında düşüncelerini dile getiren Andy Reid, aynı zamanda geçtiğimiz günlerde takımla olan anlaşmasını 10 sene uzatacak olan yeni bir anlaşmaya imza atan; takımın yıldız oyuncularından Patrick Mahomes hakkında da konuşmayı ihmal etmedi. 

ReidPatrick Mahomes ile olan ilişkisi ve oyuncu hakkındaki düşüncelerini ise şu sözlerle dile getirdi. 

 Ancak Mahomes, işte bu adam bunu daha da iyi hale getiriyor. Takım arkadaşlarıyla yaptığı işe benzersiz bir yeteneği var. Bal Porsuğu (Tyrann Mathieu) da bunun bir parçasıydı. Bu iki adam, işimizi çok daha eğlenceli bir hale getiriyor. Oyun oynamayı ve diğer oyuncularla birlikte çalışmayı seven iki büyük lidere sahibim.”  

Ayrıca takımın genel müdürü Brett Veach ise, Patrick Mahomes ve takımın koçu Andy Reid arasındaki ilişki hakkında şu açıklamaları yaptı.  

“Patrick’in koç Reid ile eşleştirilmesinin özel bir şey olacağını biliyorduk. Ve bu; onların ligin daha önce görmediği şeyleri başarabilecek olmalarıydı.” 

Patrick Mahomes ve Koç Reid, bir yanda yılların tecrübesi, diğer yanda ise geleceğin yıldızı; Kansas City Chiefs böylesine insanları kadrosunda bulundururken, söylenecek söz var mı?  

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here