Andre Whyte, Bau Lions’ın Savunma Koordinatörü Oldu

Andre Whyte, Bau Lions'un Savunma Koordinatörü Oldu | Korumalı Futbol Türkiye
Rights of Lion Logo Belongs to BAU Lions American Football Team

BAU Lions, Savunma Koordinatörlüğü’ne Andre Whyte’ı Getirdi

BAU Lions, sezon öncesinde muhteşem transferler yapmaya ve halihazırda oldukça güçlü olan kadrosunu daha da güçlendirmeye devam ediyor.  Takımın yeni transferi; Andre Whyte!  

Ülkemizin Amerikan Futbolu milli takımının defans koordinatörlüğünü üstlenen; oyunculuk ve halihazırda devam eden koçluk kariyeri boyunca sayısız başarıya imza atan Saygun Ofluoğlu ile geçtiğimiz günlerde anlaşma yapan BAU Lions; bugün ise, takımın defans koordinatörlüğüne başarılı Amerikan Futbolu oyuncusu Andre Whyte’ın getirildiğini açıkladı.  

BAU Lions’un koç kadrosu için yapılan yeni transferin duyuruları; BAU Lions’un Twitter ve Instagram adresinden, takımın yeni defans koordinatörü olan Andre Whyte’ın ise Instagram hesabından eş zamanlı olarak kayda geçti.  

Takımın yeni defans koordinatörü Andre Whyte; Instagram üzerinden yapmış olduğu paylaşımda transfer anlaşması ile ilgili şu sözleri sarf etti;  

“@bahcesehiruniversity’den @baulions’a; bana, takımlarını Türkiye ve uluslararası yarışmanın bir sonraki seviyelerine taşımak için büyük bir fırsat ve ayrıcalık verdiği için teşekkür etmek istiyorum.  Özellikle @Saygunof’a bana inandığı ve onun altında çalışıp öğrenmeme izin verdiği için teşekkür ediyorum. #Nextchapter için son derece heyecanlıyım. Haydi Aslanlar Gidelim!” 

Andre Whyte – Kariyer

Futbol kariyerine Northest Conference’ına dahil olan üniversitelerden Bryant Üniversitesi‘nin Bulldogs Amerikan Futbolu takımında başlayan Whyte, 2011 yılından itibaren Avrupa ve Japonya liglerinde yer aldığı maçlarda kendisini kanıtlayarak ismini duyurdu.  

Bir dönem Koç Rams takımında forma giydikten sonra Koç Rams’in defans asistanlığı, Defensive Back ve Running Back antrenörlüğü görevlerini de üstlenen Whyte; bu süreçte BAU Lions’un yeni baş koçu Saygun Ofluoğlu ile beraber çalıştı.  

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir