Albert Wilson 2020 Sezonunda Oynamayacak | Korumalı Futbol Türkiye

Miami Dolphins’in bir diğer wide receiver oyuncusu olan Albert Wilson ‘da yeni sezondan çekildi.  

Miami Dolphins’in #15 numaralı wide receiver oyuncusu olan Albert Wilson, bugün  Twitter aracılığıyla yapmış olduğu bir açıklamada 2020 sezonundan çekilen oyuncular arasında yer aldığını ve yeni sezonda yer almayacağını açıkladı. 

WilsonTwitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada aldığı kararı şu sözler ile ifade etti;  

“Vermesi kolay bir karar değildi. 2020 sezonundan çekilmeye karar verdim. Çok zor bir seçimdi. Bu çılgın zamanda ailemi en iyi duruma getirmeyi seçiyorum. Bu sezon boyunca takım arkadaşlarım ve kardeşlerimin yanında durup onlar %100 destekleyeceğim ve onlara tekrar katılabilmek için gün sayacağım.  

Takımın koçu Brian Flores’den ise Wilson’a destek gecikmedi. Flores, oyuncunun kararıyla ilgili yapmış olduğu açıklamada oyuncuya olan desteğini şu sözler ile dile getirdi; 

“Albert’in kararını destekliyorum. Ailesini düşünerek yaptığını biliyorum. Albert için en iyi olanı istiyorum. Tıpkı tüm oyuncularımız için yaptığım gibi.” 

Wilson, açıklamış olduğu yeni sezondan çekilme kararı ile; Miami Dolphins’in yeni sezondan çekilen 2. wide receiver oyuncusu oldu.  

Albert Wilson – Kariyer ve İstatistikler 

Jordan Howard; Geri Dönüşün Bir Parçası Olmak İstedim | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Alan Kotok / CC-BY

2014 NFL Draft’ta undrafted olarak kalan Wilson, ilk olarak 11 Mayıs 2014 tarihinde Kansas City Chiefs ile 3 yıl süreli 1,54 milyon dolar değerinde ve +10.000 dolar imzalama  bonusu içeren bir anlaşma imzaladı. 

Profesyonel futbol kariyerinin çaylak sezonunu burada geçirmiş olan Wilson, Kansas City Chiefs’te toplamda 4 sezon geçirdikten sonra Miami Dolphins ile anlaşma imzaladı. 

Wilson, bu takımlarda geçirdiği toplamdaki 6 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca;  

 • 295 Pass Targets 
 • 193 Receptions 
 • 2286 Receiving Yards 
 • 12 Receiving Tocuhdowns 
 • 23 Rushing Attempts 
 • 143 Rushing Yards 
 • 1 Rushing Touchdowns 
 • 1 Fumbles Forced 
 • 6 Solo Tackles 
 • 2 Assist Tackles 
 • 1 Solo Tackles (Playoffs)  

İstatistiklerini elde etmesinin yanı sıra 

 • 2018 – Week 6 AFC Offensive Player of The Week 

Ödülünü de elde etti ve toplamda 75 maçta yer aldı.  

6 sezonluk profesyonel futbol kariyeri boyunca yukarıda belirtildiği üzere 75 maçta yer almış olan Wilson, bu 75 maçın 33’ünde başlangıç oyuncusu olarak sahada kendisini gösterdi.  

Önceki makaleSaygun Ofluoğlu, BAU Lions’un Baş Koçu Oldu
Sonraki makaleJeremy Hill Serbest Bırakıldı
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here