Alabama Crimson Tide HC Nick Saban Covid-19’a Yakalandı

27 Eylül tarihinde NFL’de baş gösteren ve birçok oyuncuyu saf dışı bırakmasının yanı sıra birçok takımın takım tesisini de kapattıran Covid-19 dalgasının yeni odak noktası NCAA oldu. 

Alabama Crimson Tide, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte, takımın baş koçu Nick Saban ’ın covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.  

Alabama Crimson Tide baş koçu Nick Saban, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi; 

“Bu öğleden sonra Covid-19 testimin pozitif olduğunu öğrendim. Hemen işten ayrılarak evde izole oldum. Şu anda covid ile ilgili herhangi bir semptomum yok ve teşhisi doğrulamak için başka bir PCR testi yaptım. Bugün saat 14:00’de takıma covid-19 testimin pozitif olduğunu bildirdi. Offensive Koordinatör Steve Sarkisian, ben evde çalışırken kompleksteki hazırlıkları denetleyecek.” 

Alabama Crimson Tide Stadyumu | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Matthew Tosh / CC-BY-SA

Alabama Athletic Director Jeff Allen ve Dr. Jimmy Robinson ise konuya yönelik yapmış oldukları ortak açıklamada şu sözleri ifade etti;  

“Bu öğleden sonra erken saatlerde, koç Saban ve Greg Byrne’nin covid-19 testlerinin pozitif çıktığı yönünde bir bildirim aldık. Her ikisi de hemen tesisten ayrıldı ve bu bilgiyi aldıktan sonra kendi kendilerini izole etmek için evlerine gittiler. Bu noktada pozitif vakalar bu iki kişiyle sınırlıdır. Yüksek riskli kişiler olarak kabul edilen tüm kişiler bilgilendirildi ve karantina kurallarına uyacaklar.” 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir