Alabama Crimson Tide HC Nick Saban Covid-19'a Yakalandı | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Matt Velazquez / CC-BY
27 Eylül tarihinde NFL’de baş gösteren ve birçok oyuncuyu saf dışı bırakmasının yanı sıra birçok takımın takım tesisini de kapattıran Covid-19 dalgasının yeni odak noktası NCAA oldu. 

Alabama Crimson Tide, geçtiğimiz saatlerde yapmış olduğu bir açıklama ile birlikte, takımın baş koçu Nick Saban ’ın covid-19 testinin pozitif olduğunu bildirdi.  

Alabama Crimson Tide baş koçu Nick Saban, konuyla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada şu sözleri dile getirdi; 

“Bu öğleden sonra Covid-19 testimin pozitif olduğunu öğrendim. Hemen işten ayrılarak evde izole oldum. Şu anda covid ile ilgili herhangi bir semptomum yok ve teşhisi doğrulamak için başka bir PCR testi yaptım. Bugün saat 14:00’de takıma covid-19 testimin pozitif olduğunu bildirdi. Offensive Koordinatör Steve Sarkisian, ben evde çalışırken kompleksteki hazırlıkları denetleyecek.” 

Alabama Crimson Tide Stadyumu | Korumalı Futbol Türkiye
Photo By Matthew Tosh / CC-BY-SA

Alabama Athletic Director Jeff Allen ve Dr. Jimmy Robinson ise konuya yönelik yapmış oldukları ortak açıklamada şu sözleri ifade etti;  

“Bu öğleden sonra erken saatlerde, koç Saban ve Greg Byrne’nin covid-19 testlerinin pozitif çıktığı yönünde bir bildirim aldık. Her ikisi de hemen tesisten ayrıldı ve bu bilgiyi aldıktan sonra kendi kendilerini izole etmek için evlerine gittiler. Bu noktada pozitif vakalar bu iki kişiyle sınırlıdır. Yüksek riskli kişiler olarak kabul edilen tüm kişiler bilgilendirildi ve karantina kurallarına uyacaklar.” 

Önceki makaleCam Newton ve Stephon Gilmore, Takım Tesisine Geri Döndü
Sonraki makaleDalvin Cook, Falcons Maçında Oynamayacak
Selam! Ben Barboros Yılmaz, genç bir girişimci ve azimli bir sporcuyum. Küçüklüğümden beri teknoloji ve bilgisayarlar üzerinde meraklı olan bir kişiliğe sahibim. Şu anda Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme (Türkçe) Lisans bölümü öğrencisiyim. Aktif olarak hedeflerim ve projelerim üzerinde çalışmalar gerçekleştirmekteyim ve her geçen gün bilgime bilgi katarak kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Ayrıca Türkiye’nin En Büyük Amerikan Futbolu Portalı olan Korumalı Futbol Türkiye’nin, Bu zamana kadar onlarca insanın hayatını değiştirdiğine inandığım Milyarder Girişimci‘nin ve bu projeleri bünyesinde bulunduran Cregal‘in kurucusu ve yöneticisiyim. Aynı zamanda şu anda; yazılım, yatırım, borsa, spor, siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, gayrimenkul ve girişimcilik gibi konularla da ilgilenmekteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here